ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5005713
*
nr 500 5713
Spegel
i 1800-talsram, höjd: 68
Utrop:
300 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 december 2007
kl 16:33:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/12 09:05:01
1
300 kr
10/12 07:08:21
2
Vinnande bud
- Tema
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: i 1800-talsram spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12
*
Spegel
nr 500 5713
Spegel
i 1800-talsram, höjd: 68
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 10 december 2007 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 6/12 09:05:01 | 1 | 300 kr |
| 10/12 07:08:21 | 2 | Vinnande bud |
- Tema
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: i 1800-talsram spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12




